16. oktober 2018
Sundeved Luft 15m
Minimer

Sundeved Skytteforening afholder lørdag den. 18. januar 2014, Sundeved Luft 15m

Åben indbydelsen her...

Se stemningsfoto her...

Resultater

18-01-2014 14:33:36 - DDS SP v.3.14.1.4

RESULTATLISTE
Sundeved Luft 2014

 

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 83333 Roman Damm 08-362 Sundeved Skytteforening 199/08    199/03    398/11  
2 109042 Jennifer F. Damm 08-365 Nordals Skyttekreds 198/05    198/05    396/10  
3 107866 Christian Bonefeld 08-365 Nordals Skyttekreds 196/03    196/02    392/05  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK2
1 86381 Julie Christensen 08-362 Sundeved Skytteforening 198/06    200/08    398/14  
2 109812 Magnus Toft Hamberg 08-362 Sundeved Skytteforening 195/03    194/02    389/05  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK3
1 113810 Martin Hansen 08-362 Sundeved Skytteforening 189/03    192/03    381/06  
2 113811 Jonas Hvid 08-362 Sundeved Skytteforening 188/02    191/02    379/04  
3 94053 Mathias Nielsen 08-362 Sundeved Skytteforening 191/02    187/01    378/03  
4 110922 Simon Graversen 08-362 Sundeved Skytteforening 186/01    189/00    375/01  
5 113813 Matias Kundesen 08-362 Sundeved Skytteforening 189/02    183/01    372/03  
6 107378 Mads Lunde Graversen 08-362 Sundeved Skytteforening 163/01    184/00    347/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab J2
1 98290 Connie Valentin 08-362 Sundeved Skytteforening 199/08    195/03    394/11  
2 93209 Cecilie Nielsen 08-362 Sundeved Skytteforening 191/04    196/07    387/11  
3 98141 Kristine Petersen 08-362 Sundeved Skytteforening 195/02    191/04    386/06  
4 96323 Jacob Deigaard 08-365 Nordals Skyttekreds 185/00    187/02    372/02  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG
1 44303 Camilla Paulsen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 193/03    194/02    387/05  
2 39534 Sarah Brylle 06-001 Ribe Skyttekreds 187/01    196/03    383/04  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab 2
1 43003 Eva E Rasmussen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 187/03    183/02    370/05  
2 42764 Thomas Brokholm 08-367 Sønderborg Skyttekreds 182/02    185/04    367/06  
3 42951 Jens E. Christiansen 08-362 Sundeved Skytteforening 181/01    181/00    362/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab 3
1 43346 Marianne Clausen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 190/02    187/01    377/03  
2 44018 Johan Christiansen 08-362 Sundeved Skytteforening 188/02    187/02    375/04  
3 43002 Finn Christensen 08-362 Sundeved Skytteforening 180/01    187/02    367/03  
4 43337 Poul Clausen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 180/01    186/00    366/01  
5 44155 Morten Haa 08-302 Haderslev Skyttekreds 176/01    181/00    357/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab V1
1 109680 Karl Jon Hansen 08-308 Vojens Skytteforening 197/09    199/04    396/13  
2 44389 William Kjær 08-308 Vojens Skytteforening 196/05    199/06    395/11  
3 42644 Karl Sørensen 08-365 Nordals Skyttekreds 194/02    195/05    389/07  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab V2
1 43530 Ove Østergaard 08-363 Broagerlands Skytteforening 197/04    192/00    389/04  
2 43501 Børge Paulsen 08-363 Broagerlands Skytteforening 192/01    189/01    381/02  
3 42745 Willi Nørager 08-362 Sundeved Skytteforening 187/00    191/00    378/00  
4 42997 Friedrich E. Christiansen 08-362 Sundeved Skytteforening 177/01    181/01    358/02  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab ÅK2
1 99519 Preben Schou 08-308 Vojens Skytteforening 197/06    198/04    395/10  
2 111354 Torben Hansen 08-308 Vojens Skytteforening 194/04    198/05    392/09  
3 43067 Anders Ottobrøker 08-362 Sundeved Skytteforening 193/05    197/03    390/08  
4 107379 Hans-Peder Graversen 08-362 Sundeved Skytteforening 186/02    186/00    372/02  
5 98154 Sonja Valentin 08-362 Sundeved Skytteforening 179/02    190/02    369/04  
6 113816 Stella Hansen 08-362 Sundeved Skytteforening 175/01    178/02    353/03  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse BK1
1 83333 Roman Damm 08-362 Sundeved Skytteforening 199/08  
2 109042 Jennifer F. Damm 08-365 Nordals Skyttekreds 198/05  
3 107866 Christian Bonefeld 08-365 Nordals Skyttekreds 196/03  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse BK2
1 86381 Julie Christensen 08-362 Sundeved Skytteforening 198/06  
2 109812 Magnus Toft Hamberg 08-362 Sundeved Skytteforening 195/03  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse BK3
1 94053 Mathias Nielsen 08-362 Sundeved Skytteforening 191/02  
2 113810 Martin Hansen 08-362 Sundeved Skytteforening 189/03  
3 113813 Matias Kundesen 08-362 Sundeved Skytteforening 189/02  
4 113811 Jonas Hvid 08-362 Sundeved Skytteforening 188/02  
5 110922 Simon Graversen 08-362 Sundeved Skytteforening 186/01  
6 107378 Mads Lunde Graversen 08-362 Sundeved Skytteforening 163/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse J2
1 98290 Connie Valentin 08-362 Sundeved Skytteforening 199/08  
2 98141 Kristine Petersen 08-362 Sundeved Skytteforening 195/02  
3 93209 Cecilie Nielsen 08-362 Sundeved Skytteforening 191/04  
4 96323 Jacob Deigaard 08-365 Nordals Skyttekreds 185/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse UNG
1 44303 Camilla Paulsen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 193/03  
2 39534 Sarah Brylle 06-001 Ribe Skyttekreds 187/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse 2
1 43003 Eva E Rasmussen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 187/03  
2 42764 Thomas Brokholm 08-367 Sønderborg Skyttekreds 182/02  
3 42951 Jens E. Christiansen 08-362 Sundeved Skytteforening 181/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse 3
1 43346 Marianne Clausen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 190/02  
2 44018 Johan Christiansen 08-362 Sundeved Skytteforening 188/02  
3 43002 Finn Christensen 08-362 Sundeved Skytteforening 180/01  
3 43337 Poul Clausen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 180/01  
5 44155 Morten Haa 08-302 Haderslev Skyttekreds 176/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse V1
1 109680 Karl Jon Hansen 08-308 Vojens Skytteforening 197/09  
2 44389 William Kjær 08-308 Vojens Skytteforening 196/05  
3 42644 Karl Sørensen 08-365 Nordals Skyttekreds 194/02  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse V2
1 43530 Ove Østergaard 08-363 Broagerlands Skytteforening 197/04  
2 43501 Børge Paulsen 08-363 Broagerlands Skytteforening 192/01  
3 42745 Willi Nørager 08-362 Sundeved Skytteforening 187/00  
4 42997 Friedrich E. Christiansen 08-362 Sundeved Skytteforening 177/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse ÅK2
1 99519 Preben Schou 08-308 Vojens Skytteforening 197/06  
2 111354 Torben Hansen 08-308 Vojens Skytteforening 194/04  
3 43067 Anders Ottobrøker 08-362 Sundeved Skytteforening 193/05  
4 107379 Hans-Peder Graversen 08-362 Sundeved Skytteforening 186/02  
5 98154 Sonja Valentin 08-362 Sundeved Skytteforening 179/02  
6 113816 Stella Hansen 08-362 Sundeved Skytteforening 175/01  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Klasse BK
1 112838 Mikkel Christensen 08-365 Nordals Skyttekreds 257/89  
2 111573 Thomas Bruun 08-365 Nordals Skyttekreds 235/83  
3 94053 Mathias Nielsen 08-362 Sundeved Skytteforening 161/62  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Klasse 1
1 43974 Sten Aarestrup 08-351 Åbenrå Skytteforening 279/92  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Klasse 2
1 42564 Rene Gesna 08-365 Nordals Skyttekreds 271/92  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Klasse 3
1 43067 Anders Ottobrøker 08-362 Sundeved Skytteforening 239/81  
2 42951 Jens E. Christiansen 08-362 Sundeved Skytteforening 229/76  
3 43002 Finn Christensen 08-362 Sundeved Skytteforening 199/63  
4 44018 Johan Christiansen 08-362 Sundeved Skytteforening 174/51  
5 93206 Lars Nielsen 08-362 Sundeved Skytteforening 147/44  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Klasse VET
1 42546 Susanne Haas 08-365 Nordals Skyttekreds 268/84  
2 44044 Finn H. O. Andersen 08-351 Åbenrå Skytteforening 254/91  
3 42693 Hans Hansen 08-365 Nordals Skyttekreds 233/87  
Om beskyttelse af private oplysninger  |  Vilkår for anvendelse
Sundeved Skytteforening, Skolevej 21, V. Sottrup, 6400 Sønderborg